باید از درون شروع کنیم مطلب ویژه

شنبه, 16 بهمن 1395 12:39

کشوری که می‌ خواهد انقلابی باشد و انقلابی بماند باید به تمام آرمان‌ هایی که برای آن قیام کرده وفادار بماند و در مسیر حرکت خود به شعارهای انقلاب، ‌نگاه عملیاتی داشته باشد.

 

در حال حاضر برای این‌ که در این مرحله از انقلاب بتوانیم با توجه به تحریم‌ هایی که از ابتدا بر کشور تحمیل شده، موفق شویم و آرمان‌های انقلاب را حفظ کنیم، بهتر است بحث اقتصاد مقاومتی را جدی گرفته و اقدام و عمل را با پرهیز از شعارزدگی عملیاتی کنیم.

 

اگر از شعارگرایی خارج شویم و در بحران‌ها به خود متکی باشیم، می‌توانیم انقلاب را به سلامت تحویل نسل‌ های بعدی بدهیم. لذا یک انقلابی خوب برای این‌ که به اصل انقلاب پایبند باشد، باید شعار «ما می‌ توانیم» را معتقدانه دنبال کند و بعید می‌ دانم کشوری با توجه به چنین شعاری در فرازونشیب‌ ها کم بیاورد.

 

کسانی که انقلاب را کلید زدند، برایشان مشخص بود کاری که می‌ خواهند بکنند به نتیجه می‌رسد، لذا نسل فعلی با نگاه به عقبه خود باید با اتکا به خدا و سپس اعتماد به خود قدم‌ های بزرگی را برای اهداف مترقی انقلاب در جهت پیشرفت کشور که اولین آن خوداتکایی است، بردارد.

 

یک انقلابی مصمم هیچ‌ گاه به فکر کمک از بیرون نمی‌ ماند و با توجه به داشته‌ های خود و منابع داخلی سعی در گسترش و حفظ منابع کشور دارد، بر این اساس توسعه صادرات و توجه به تولیدات داخلی را محور اصلی کار خود قرار می‌ دهد و با فکر به برادران، خواهران و هم‌نوعانش در داخل کشور، خرید تولیدات و محصولات ایرانی را در دستور کار خود قرار می‌ دهد.

 

لذا در دوران فعلی اگر انقلابی هستیم، باید از درون شروع کنیم و اجناس خارجی نخریم؛ حتی اگر از مبادی مجاز وارد کشورشده باشد، آنگاه می‌ توانیم برای ایجاد اشتغال هموطنان خود قدم برداریم و جوانان بیکار کشور را حمایت کنیم.

 

 

 

منبع: روزنامه جام جم