موانع مقابل رفتار مومنانه شهروندان در مشهد وجود دارد

منتشرشده در اخبار فرهنگی جمعه, 03 دی 1395 08:08

عضو هیات علمی شهرسازی دانشگاه یزد گفت: اقدامات مناسبی جهت ادراک مومنانه در مدیریت شهرسازی مشهد صورت گرفته اما موانع برای تحقق رفتار مومنانه همچنان وجود دارد.

دویست­ وسی­ وهفتمین نشست از سلسله نشست­های شهر، فرهنگ، اجتماع(شفا) با موضوع «شهرسازی اسلامی براساس نظریه شهرسازی عبادت محور» با حضور محسن رفیعیان، عضو هیات علمی شهرسازی دانشگاه یزد در شهرداری مشهد برگزار شد .

به گزارش مشهد فرهنگ ، رفعیان، در گفت­ وگو با خبرنگار روابط عمومی دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد شهر اسلامی را بسترساز بروز ادراک و رفتار مومنانه دانست و اظهارداشت: در مدیریت شهرسازی مشهد اقدامات مناسب جهت ادراک مومنانه انجام شده و موانعی نیز برای تحقق رفتار و سیره مومنانه در این شهر وجود دارد.

عضو هیات علمی شهرسازی دانشگاه یزد ضمن انتقاد از عملکرد رسانه ها در معرفی نامناسب شهر گفت: در گذشته مشهد همراه با تصاویر پارک­های آبی و مناطق ییلاقی به سایر هموطنان معرفی شد و برندیگ این شهر هتل­های مجلل و ساختمان­های بلند مرتبه بود که مسیر منتهی به بارگاه امام رضا(ع) را نیز تحت تاثیر این مسئله قرار گرفت.

وی ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته افزود: خوشبختانه اقدامات مناسبی جهت معرفی جنبه­ های معنوی حضور بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در شهر مشهد آغاز شده­ است که به تحقق معیارهای شهر اسلامی کمک می کند.