اجرای 18 پروژه شاخص شهری در سال 2017

دوشنبه, 13 دی 1395 15:19
رییس کمیته عمران و خدمات شهری ستاد مشهد 2017 شهرداری مشهد خبر داد:

اجرای 18 پروژه شاخص شهری در سال 2017

در چشم‌انداز سال 1404 مشهد شهری زیارتی، مذهبی، سیاحتی، آرامش‌دهنده و با اقتصاد، خدمات و صنایع برتر مبتنی بر فناوری و امنیت در سطح جهانی باشد.

رییس کمیته عمران و خدمات شهری ستاد مشهد 2017 شهرداری مشهد از اجرای 18 پروژه شاخص شهری در سال معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام خبر داد.
به گزارش مشهد فرهنگ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی در برنامه زنده رادیویی شهرما که صبح امروز از صدای خراسان رضوی پخش شد، بیان کرد: مشهد به عنوان شهری که در آن بارگاه منور امام رضا(ع) وجود دارد و سالیانه زائران زیادی را میزبانی می‌کند می‌تواند گسترش‌دهنده معارف اسلامی و فرهنگ شیعی باشد.
وی افزود: در چشم‌انداز سال 1404 مشهد شهری زیارتی، مذهبی، سیاحتی، آرامش‌دهنده و با اقتصاد، خدمات و صنایع برتر مبتنی بر فناوری و امنیت در سطح جهانی باشد.
رییس کمیته عمران و خدمات شهری ستاد مشهد 2017 شهرداری مشهد اضافه کرد: با توجه به این چشم‌انداز و همچنین انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، این یک فرصت است برای تمامی دستگاه‌های اجرایی و مدیران شهری که با استفاده از منابع و مشارکت مردم ظرفیت‌های این کلانشهر مذهبی را به دنیا و جوامع اسلامی معرفی کنند.
کاظمی گفت: شهرداری مشهد نیز تمام تلاش و برنامه‌ریزی خود را در حوزه‌های فرهنگی، عمرانی و خدمات شهری و سایر حوزه‌ها از سال گذشته در دستور کار قرار داده است.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: یکی از کمیته‌های تشکیل شده برای ستاد مشهد 2017 شهرداری کمیته عمران و خدمات شهری است که در آن برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شده است.
وی گفت: در سال 2017 بیش از 145 پروژه شاخص در مشهد اجرا خواهد شد که 18 پروژه شاخص شهری به بهره‌برداری خواهد رسید.
رییس کمیته عمران و خدمات شهری ستاد مشهد 2017 شهرداری مشهد اضافه کرد: برخی از این پروژه‌ها شامل طرح ساماندهی و بهسازی بازار محله سرشور، ایجاد سردرب‌های رودوی شهر مشهد، بهسازی و زیباسازی بولوار امام رضا(ع)، نورپردازی محورهای اطراف حرم مطهر رضوی، تکمیل خط 2 قطارشهری مشهد، احداث خط 3 BRT، احداث فضاهای پارکی و... است.