عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام زیبنده مشهد مقدس است

جمعه, 17 دی 1395 11:02
جانشین شهردار مشهد مقدس در ستاد مشهد 2017 در مراسم رونمایی المان مشهد؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام:

عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام زیبنده مشهد مقدس است

این المان، نمادی از گنبد حرم امام رضا(ع) است که جهانی بوده و با کره زمین و عرصه هستی آمیخته شده و پرنده‌هایی که به عنوان سمبلی از صلح و سفیران حضرت رضا(ع) به اقصی نقاط جهان پرواز می‌کنند.
جانشین شهردار مشهد مقدس در ستاد مشهد 2017 گفت: عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام زیبنده شهر مشهد مقدس است.

به گزارش مشهد فرهنگ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، علی‌اصغر عنابستانی در مراسم آغاز رسمی مشهد 2107، پایتخت فرهنگی جهان اسلام که با رونمایی از المان این مهم توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه بود، عنوان کرد: عنوان پایتختی فرهنگی جهان اسلام زیبنده مشهد مقدس است زیرا این شهر با وجود مضجع منور امام رضا(ع) شکل گرفته و رونق یافته پس باید این شهر در شان آن حضرت هم باشد.
وی افزود: از سال 2010 در سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی کشورهای اسلامی، آیسسکو تصویب شد که مشهد در سال 2017 عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را داشته باشد.
جانشین شهردار مشهد مقدس در ستاد مشهد 2017 خاطرنشان کرد: چند سالی است که اتفاقات خوبی را برای آماده‌سازی مشهد جهت سال 2017 در حال رقم خوردن است. این الگو هم که توسط هنرمندان طراحی شده است امروز رسما رونمایی شد. چند المان دیگر از همین نوع نیز ساخته شده و در نقاط مختلف شهر نصب خواهد شد.
عنابستانی بیان کرد: این المان، نمادی از گنبد حرم امام رضا(ع) است که جهانی بوده و با کره زمین و عرصه هستی آمیخته شده و پرنده‌هایی که به عنوان سمبلی از صلح و سفیران حضرت رضا(ع) به اقصی نقاط جهان پرواز می‌کنند.
احمد پورمنفردی