آمادگی طرقبه و شاندیزبرای استقبال ازمیهمانان رویداد مشهد 2017

جمعه, 17 دی 1395 08:04

آمادگی طرقبه و شاندیزبرای استقبال ازمیهمانان رویداد مشهد 2017

فرماندار بینالود گفت: شهرهای گردشگری طرقبه و شاندیز برای استقبال و میزبانی ازمیهمانان رویداد فرهنگی مشهد 2017 و برگزاری جشنواره ونمایشگاههای فرهنگی ،هنری و گردشگری آمادگی کامل دارند.

 

به گزارش مشهد فرهنگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، سید حسن حسینی در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان بینالود دارای ظرفیت عظیم گردشگری است و می توان از صنایع دستی و سنتی این شهرستان از جمله پوستین و محصولات خشکبار ودیگر صنایع محلی برای تهیه سوغات میهمانان خارجی این فرهنگی استفاده کرد.
وی خاطر نشان کرد:بازدید از روستاهای گردشگری و جشنواره غذا در شهرستان از جمله پیشنهادات ما برای میزبانی از میهمانان خارجی و داخلی مشهد 2017 است که امیدواریم ازسوی دست اندرکاران برگزاری این رویداد فرهنگی مورد توجه قرار بگیرد.
فرمانداربینالود همچنین گفت: سند توسعه شهرستان مبتنی برگردشگری و صنایع وابسته است و لازم است نسبت به تقویت و تحکیم زیرساختهای این صنعت اقدامات تاثیر گذاری صورت گیرد که یکی از این فعالیتها شناسایی و صدورجواز تاسیس و پروانه کارگاهی برای واحدهای تولیدی صنایع دستی است.
حسینی افزود: در این راستا از سال 87 تاکنون اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام به صدور 973 مورد کارت صنعتگری در رشته های زیر مجموعه سازمان در شهرستان طرقبه و شاندیز و بخشها و روستاهای تابعه کرده است که این امر ضمن کمک به مساله اقتصاد مقاومتی واقتصاد درون زا و اشتغال زایی، نقش ارزنده ای در جلب اعتماد مشتری و اصالت تولیدات، برند سازی و شناسنامه دار کردن تولیدات بومی منطقه ایفا کرده است.
وی اضافه کرد:ازابتدای سال 95 تاکنون تعداد 90مورد کارت صنعتگری برای هنرمندان تولید کننده صنایع دستی صادر شده است که از این حیث شهرستان بینالود پس ازمشهد رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است .
فرماندار تصریح کرد:همچنین در راستای حمایت از هنرمندان و صنعتگران در این عرصه، 11 کارگاه تولیدی صنایع دستی با مساعدت کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری و همکاری صندوق کار آفرینی امید مشهد جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند که نشان دهنده پیشگام بودن این شهرستان در معرفی صنعتگران صنایع دستی به صندوق مذکور است.