کنفرانس معماری ایران در پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار می شود

منتشرشده در اخبار فرهنگی جمعه, 17 دی 1395 08:04

به عنوان بزرگترین رویداد هم اندیشی معماری؛

کنفرانس معماری ایران در پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار می شود

کنفرانس معماری ایران به عنوان بزرگترین رویداد هم اندیشی معماری در پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار می شود.

به گزارش دفتر ارتباطات رسانه ای پایتخت فرهنگ اسلامی-مشهد 2017، دبیر کنفرانس معماری ایران با بیان این مطلب، اظهار کرد: این کنفرانس با محورهای فراگیر موضوعی گذشته، اکنون و آینده ( از اصالت تاریخی و فرهنگی، معماری با نگاهی با توسعه پایدار تا آینده نگاری معماری ایران) با مضمون ویژه طراحی فضاهای مذهبی و آیینی و با هدف هم افزایی تجارب و دانش و یافته های تازه در باره گذشته، حال و آینده معماری ایران در تاریخ 7و8 اردیبهشت 96 در مشهد برگزار می شود.

«سیدمحمدباقر طباطبایی» (دبیر کنفرانس) ادامه داد: این رویداد بنا به توصیه راهبردی منشور مشهد2017 پایتخت فرهنگ اسلامی، به گونه ای برنامه ریزی شده است که در سال های آتی نیز تداوم و توسعه یابد و به همین سبب برای سال نخست آن، متناسب با جایگاه معنوی حرم مطهر رضوی، مضمون ویژه طراحی فضاها و بناهای مذهبی و آیینی برگزیده و اعلام شده است.

طباطبایی ادامه داد: محورهای موضوعی کنفرانس معماری ایران در بستر اصالت تاریخی و فرهنگی، معماری ایران و توسعه پایدار و آینده نگاری معماری ایران می باشد و به گونه ای تنظیم شده که با همه موضوعات متنوع معماری ایران از گذشته باستانی و تاریخی تا معماری معاصر و معماری آینده ایران، با نگرش به سرزمین فرهنگی ایران در پرتو اندیشه ایرانشهری، سازگار باشد و همه را در بر گیرد.

طباطبایی افزود: این کنفرانس با حمایت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و نهادهای حرفه ای معماری و مهندسی و انجمن های صنفی، برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این کنفرانس متشکل از چهار قسمت است در آینده هریک با برند کنفرانس معماری ایران، به بزرگترین رویداد معماری در جهان اسلام تبدیل می شود و هر نهادی که در این مرحله با آغاز کار همراهی کند، در آینده از مزایای علمی و هنری آن بهره مند خواهد شد.

طباطبایی ادامه داد: همچنین مقالات برتر ارایه شده به این کنگره در نشریات معتبر بین المللی منتشر و به شرکت کنندگان با احراز شرایط خاصی از نهادهای علمی بین المللی، گواهینامه معتبر اعطا می شود.

علاقمندان به شرکت در این کنفرانس می توانند مقالات خود را از تاریخ 20 دی ماه تا اول بهمن ماه امسال به دبیرخانه این کنفرانس ارسال نمایند.