تلاش برای راه اندازی بازار مشترک کشورهای اسلامی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام

سه شنبه, 19 بهمن 1395 08:01

معاون امور اقتصادی و منابع استاندار خراسان رضوی:

تلاش برای راه اندازی بازار مشترک کشورهای اسلامی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام

 

  معاون امور اقتصادی و منابع استاندار خراسان رضوی از تلاش برای راه اندازی بازار مشترک کشورهای اسلامی از پایتخت فرهنگی جهان اسلام خبر داد.

به گزارش دفتر ارتباطات رسانه ای پایتخت فرهنگی جهان اسلام – مشهد 2017، محمد مهدی مروج الشریعه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: رویداد  مشهد2017 یک رویداد متقابلی ست چرا که مشهد در ادبیات مدیریت شهری ایران و جهان به عنوان یک کلان شهر مطرح بوده، فارغ از اینکه  این شهر پایتخت فرهنگی  2017 باشد یا نباشد.

وی تصریح کرد: دربین کلانشهرهای مذهبی دنیا، مشهد سرآمد همه آنهاست این مهم از آمار زائران آن پیدا بوده و کثرت تنوع مسافر به مشهد این ویژگی ها را بیان می کند، این مهم یک پدیده نادر است و مانند مشهد در کشورهای اسلامی وجود ندارد.

مروج الشریعه بیان کرد: برای آیسسکو هم این نامگذاری یک فرصت است زیرا وجود این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام دربین کلان شهرهای دنیا که دارای بارفرهنگی بالایی هستند، این فرصت ایجاد شده که سازمان وظیفه معرفی آنها را دارد.

  معاون امور اقتصادی و منابع استاندار خراسان رضوی ادامه داد: این رویداد یک امتیاز برای مشهد است که بتواند پتانسیل های خود را به جهان معرفی کند.

وی ادامه داد: ما به عنوان یک میزبان عهده دار این نام و این برند هستیم تا درخور شان مشهد بتوانیم این وظیفه را انجام دهیم.

مروج الشریعه با بیان اینکه مهمترین مسئله ای که ما در این رویداد رقم زدیم برای کشورهای جهان اسلام، از فرصت مشهد2017 استفاده کنیم تا بازار مشترک کشورههای اسلامی را راه اندازی نماییم.

وی ادامه داد: در مکاتبات متعددی که استاندار خراسان رضوی بارییس جمهور کشورمان صورت داده این کار در حال پیگیری است و اتاق بازرگانی و بخش خصوصی پشت این قضیه هستند، امیدواریم این بازار در بطن آیسسکو از مشهد 2017 اتفاق بیفتد