تبلیغات شهری به گونه‌ای باشد که توجه گردشگران معطوف رویدادپایتخت فرهنگی جهان اسلام کند

سه شنبه, 19 بهمن 1395 08:01

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: تبلیغات و تابلوهای سطح شهر مشهد باید به گونه‌ای باشد که گردشگرانی که از بیرون به پایتخت فرهنگی جهان اسلام وارد می‌شوند متوجه گفتمان متناسب با رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام شوند.

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای پایتخت فرهنگ اسلامی – مشهد 2017،  حسین زارع‌صفت اظهار کرد: اساس انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام این است که نگاه‌ها بیشتر به سمت مشهد معطوف شود و مشهد جایگاه خود را در تعاملات و ارتباطات فرهنگی بیش از پیش پیدا کند.

 وی خاطرنشان کرد: در این زمینه با بخش خصوصی جلسات متعددی را داشتیم تا برنامه‌ریزی به منظور آماده‌سازی شرایط برای این رویداد فرهنگی و پذیرش میهمان‌های بین‌المللی فراهم شود. ما تلاش می‌کنیم فضای گردشگری عرضه‌محور شود نه این که تقاضامحور باشد.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با تاکید بر نقش تبلیغات و اطلاع‌رسانی محیطی در سطح شهر مشهد و خارج از ‌آن، افزود: مشهد باید از نظر تابلوها و بنرها بیشتر خود را معرفی کند و تبلیغات در سطح شهر  و خارج از مشهد باید به گونه‌ای باشد که گردشگرانی که از بیرون به پایتخت فرهنگی جهان اسلام وارد می‌شود، متوجه گفتمان متناسب با این رویداد در مشهد شود. همچنین برخی  از بخش‌ها در خارج از کشور همچون سفارت‌خانه‌ها می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

 وی عنوان کرد: محیط‌های تاریخی برای بازدید گردشگران آماده شود. همچنین یکی از اقداماتی که صورت گرفته تعریف برند ویژه مشهد است. "گردشگری حلال" یکی از برندهایی است که از سال گذشته مقدمات آن فراهم شده و سال آینده نیز دنبال خواهد شد.

 زارع‌صفت با اشاره به دیگر جاذبه‌های گردشگری استان خاطرنشان کرد: مناطق گردشگری و جاذبه‌های تاریخی همچون فردوسی و مناطق توریستی شهرستان‌های اطراف مشهد، می‌توانند به عنوان حلقه ارتباطی با مشهد و به نوعی مکمل مشهد باشند و در قالب گردشگری طبیعی مانند آبشار اخلمد، سد فریمان، پارک تندوره مورد توجه قرار می‌گیرند. جاذبه‌هایی همچون آسبادهای نشتیفان، قنات قصبه، مزار احمد جامی و جاذبه‌ای از این دست مورد توجه قرار خواهند گرفت

mashhad2017