اخلاق حرفه ای با قانون به وجود نمی آید .

منتشرشده در اخبار فرهنگی شنبه, 13 خرداد 1396 07:06

اخلاق حرفه ای با قانون به وجود نمی آید .

حسین انتظامی در جلسه خانه مطبوعات خراسان رضوی که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی  وبا حضور مدیران مسوول مطبوعات این استان و مدیر کل محترم فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد گفت : اخلاق حرفه ای با قانون به وجود نمی آید بلکه میثاق ها و پیمان های جمعی هستند که باعث رعایت اخلاق حرفه ای می شوند که قطعا این میثاق ها دارای ارزش بیشتری هستند .

به گزارش مشهد فرهنگ انتظامی در بیان تغییر الگوهای رسانه ای در دنیای جدید گفت : الگوی مصرف رسانه ای عوض شده است و عملا رسانه های جدید جایگاه رسانه های قبلی را گرفته اند . این رسانه های که مبتنی بر موبایل شکل گرفته اند باعث گردیده اند افت مخاطب در رسانه های قدیمی را شاهد باشیم . ولی باید توجه داشت که سه فرصت جدید هم اکنون پیش روی این رسانه هاست و که می توان به صورت ویژه برروی ان تمرکز نمود این فرصت ها شامل رسانه های بین المللی ، رسانه های تخصصی و رسانه های محلی هستند که مطبوعات می توانند بر روی انها تمرکز نمایند .

انتظامی در زمینه قانون دسترسی ازاد به اطلاعات که از سال 88 مصوب شده بود نیز گفت : این قانون در دولت دهم مصوب شد ولی در دولت یازدهم به صورت ویژه پیگیری شد و در هفته های گذشته فاز ابتدایی ان که دران 10 دستگاه عضو هستند به مرحله اجرا رسید . براساس این قانون دستگاه ها موظف هستند ظرف 10 روز کلیه اطلاعات غیر محرمانه را که هر شهروند می تواند درخواست کند را از طریق این سامانه دراختیار وی قرار دهند .

انتظامی در پایان ضمن تبریک به اعضای جدید هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی از تلاش ها وپیگیری های اعضای سابق هیات مدیره گذشته خانه مطبوعات تشکر وقدردانی نمود و از کارهای بزرگ هیات مدیره گذشته برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی در سالی که گذشت دانست .