مشهد می تواند الگوی خوبی برای کشور های جهان اسلام باشد مطلب ویژه

جمعه, 26 خرداد 1396 07:03
به گزارش مشهد فرهنگ به نقل از دفتر ارتباطات رسانه ای پایتخت فرهنگی جهان اسلام، حسین انتظامی در بازدید از دوازدهمین نمایشگاه قران و عترت مشهد مقدس با بیان اینکه پایتخت فرهنگی جهان اسلام جایگاه ویژه ای در دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت دارد، اظهار کرد: این برنامه فرصتی است تا ظرفیت ها و فعالیت های فرهنگی شهر مشهد برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی نمایشگاه قرآن که امسال در جوار بارگاه مطهر حضرت رضا (ع) برگزار شده معرفی و شناسایی شود.
وی با بیان اینکه آشنایی بیشتر با فرهنگ قرآنی برای همه ما الزامی است، خاطر نشان کرد: قرآن مجموعه کاملی از هر آنچه که انسان برای زندگی به آن نیاز دارد را در دل خانواده و اجتماع در اختیار بشر قرار دهد و از این رو همراهی و آشنایی بیشتر با قرآن آینده ساز خانواده و اجتماع است.
معاون مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام با توجه به عقبه فرهنگی و تاریخی خود می تواند قله های بلند نوآوری فرهنگی را فتح کند و الگوی خوبی برای کشور های جهان اسلام باشد.
معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه مشهد یکی از بهترین‌ نمایشگاه‌های قرآن را برگزار می‌کند و این استقبال بی‌نظیر از این نمایشگاه نشان دهنده برترین بودن آن است.
انتظامی اظهار کرد: ماه رمضان ماه بهار قرآن بوده و این زمان بهترین زمان برای برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها با موضوع قرآنی است.
وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که لازم است در این ماه مبارک صورت گیرد، برگزاری نمایشگاه‌های قرآنی است و دلیل این امر نیز این است که اقشار مختلف جامعه با حضور در این نمایشگاه‌ها می‌توانند از حوزه‌های مختلف کاری در زمینه قرآن و عترت مطلع شوند.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بسیاری از فعالیت‌های به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه مانند برخی فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای مردم تازگی دارد و حضور خانواده‌ها در این نمایشگاه به ترویج فرهنگ قرآنی کمک می کند