ارتباط بین دانشگاه و صنعت گردشگری توسعه می یابد مطلب ویژه

منتشرشده در مشهد فردا دوشنبه, 09 مرداد 1396 10:14

 رئیس مرکز علمی و کاربردی میراث خراسان رضوی گفت: مهمترین اولویت این دانشگاه ایجاد ارتباط علمی و عملی با صنعت در حوزه های هتل داری،گردشگری و آژانس های خدمات مسافرتی است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی، محید خالق نیا با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با صنعت از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است اظهارداشت: وظیفه دانشگاه کمک به توسعه کشور و ارتقای فرهنگ عمومی است.

او افزود: صنعت و دانشگاه باید درطول سال و به طور مستمر با هم در ارتباط باشند و این ارتباط نباید مقطعی باشد.

او تصریح کرد:بهترین دستاورد درحوزه ارتباط با صنعت گردشگری، اعتماد سازی بین صنایع استان و دانشگاه میراث خراسان رضوی است که باعث ایجاد همکاری دو جانبه صنعت و این دانشگاه خواهد شد.

خالق نیا عنوان کرد:هدف ما ارتباط با صنعت در جهت اشتغال پایدار دانشجویان در زمان تحصیل و پس از فراغت از تحصیل است.

رئیس مرکز علمی و کاربردی میراث خراسان رضوی افزود: در حال حاضر ارتباط این مرکز با صنعت گردشگری استان، رشد قابل توجه ای داشته و ما معتقدیم که ارتباط دانشگاه و صنعت نقشی مهم و موثری در پر کردن شکاف موجود میان دانشگاه و صنعت دارد و می تواند با نزدیک کردن آنها به یکدیگر به ارتقای سطح علمی و فناوری جامعه کمک شایان توجهی کند.

او در پایان گفت:مرکز علمی و کاربردی میراث خراسان رضوی تنها مرکز عالی سازمان میراث فرهنگی کشور در استان های خراسان است که در رشته های هتلداری، گردشگری، موزه داری، سفال و کاشی سنتی و فرش دستباف فعالیت دارد