رویکرد مدیریت شهری به سرمایه گذاری بخش گردشگری و هتل ها باید حمایتی باشد مطلب ویژه

چهارشنبه, 28 تیر 1396 06:00

در دیدار منتخبین شورای اسلامی شهر مشهد با رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشهد مطرح شد؛رویکرد مدیریت شهری به سرمایه گذاری بخش گردشگری و هتل ها باید حمایتی باشد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشهد گفت:در این نشست بر لزوم مشارکت حداکثری مدیریت شهری و مدیریت گردشگری جهت تحقق اهداف توسعه هماهنگ گردشگری تاکید شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی،احمد دیناری ظهر یکشنبه 25تیرماه در دیدار با امیر شهلا و شهلا رمارم منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد اظهارداشت: هرجا که تعامل  و هم افزایی این دوبخش افزایش داشته است شاهد توسعه اثر بخشی گردشگری در مقاصد توریستی می باشیم.
وی افزود:مدیریت شهری یک نهاد برنامه ریزی محلی شهری است  و در شهری همچون مشهد  که حوزه نفوذ گردشگری ملی و بین المللی دارد نقش بسزایی در  جذب و حفظ سرمایه گذاری و ایجاد  اشتغال  و درآمد پایداردارد شهرداری همانقدر که به مقوله کسب درآمد از سرمایه گذاری های حوزه گردشگری  و هتل ها فکر می کند باید دو چندان به حفظ این سرمایه  ها با اتخاذ تدابیر لازم و سیاست های تشویقی توجه نماید  و بدین طریق توسعه پایدار و گردشگری شهری رخ خواهد داد.
دیناری تصریح کرد: مدیریت شهری مشهد به واسطه  برخورداری از اعتبارات،فضا و امکانات مناسب ضمانت اجرایی بالایی برای پیاده گذاری پروژه های گردشگری و سرمایه گذاری از طریق حمایت از بخش خصوصی دارد و همواره باید چتر حمایتی خود را بر سر فعالان بخش خصوصی این حوزه بگستراند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشهد گفت: شناسایی و احیای بناها و آثار تاریخی و بهره برداری مناسب توریستی از آن که اخیرا با تاخیر بسیار  توسط مدیریت شهری مطرح شده ، استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی  و فضاهای تبلیغاتی شهری ، نجدید نظر در عوارض مربوط به پسماند واحدهای اقامتی و تلاش در جهت اصلاح این مصوبه شورای شهر و عواض مربوط به تابلوهای  تبلیغاتی این واحدها، از جمله بسترهای موجود  در جهت رونق گردشگری در شهر مشهد است.
وی افزود:ایجاد بازارچه های فروش صنایع دستی  باتشریک مساعی میراث فرهنگی  و توسعه موزه های تخصصی از دیگر ابزارهای توسعه گردشگری در شهر مشهد به شمار می رود.
دیناری در پایان بیان کرد: شورای اسلامی شهر مشهد می تواند با ایجاد یک کارگروه تخصصی به نام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور صاحبنظران متخصص و مجرب و همچنین طرح لوایح تسهیل کننده در امر سرمایه گذاری گردشگری اقدامات  موثری در راستای توسعه گردشگری مشهد مقدس انجام دهند.
وی گفت: شورای اسلامی شهر مشهد با اتخاذ سیاست ها و تهیه بسته هایی مبتنی بر تخصص و تجربه می تواند گردشگری را به عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی،تبدیل کند  و ضمن جذب سرمایه ها، افزایش درآمد پایدار و اشتغال پایدار به پویایی شهر مشهد کمک کند.