دبیری : معرفی مشاهیر فرهنگی اولویت کاری مشهد فرهنگ قرار گیرد مطلب ویژه

چهارشنبه, 13 آبان 1394 00:00

شهر مشهد به عنوان یک شهر تاریخی اسلامی ابعاد مختلفی را برای ارائه به مخاطبان دارد که از آن جمله می توان به معرفی مشاهیر فرهنگی اشاره کرد که می تواند یکی از اولویت های کاری سایت تحلیلی خبری مشهد فرهنگ باشد.
کاظم دبیری، معاون فرهنگی مدیر کل اداره ارشاد خراسان رضوی، در گفتگو با خبرنگار سایت تحلیلی خبری مشهد فرهنگ گفت: می توان به ابعاد علمی، عرفانی، ادبی ، معرفی مشاهیر فرهنگی وتولیدات فرهنگی شهر اشاره کرد، علاوه براین از همه این موارد مهم تر می توان به معرفی کامل وجامعی از شخصیت امام رضا(ع) پرداخت.
وی افزود: حضور ایشان در عرصه های مختلفی مانند علمی، هنری، اخلاقی می تواند سوژه خوبی برای این سایت تحلیلی خبری باشد، علاوه براین در معنای کلی آن توسعه فرهنگ رضوی وجهت دهی به افکار جوانان باید دستور کار رسانه های فرهنگی باشد.
دبیری ادامه داد: از سوی دیگر یک رسانه موفق باید از جذابیت کافی بصری برخوردار باشد و همانگونه که نرم افزار های نوین موبایل مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است، سایت های فرهنگی نیز باید از جذابیت کافی برخوردار باشند.
وی با اشاره به اینکه توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی، توجه به آسیب های فرهنگی اجتماعی و مشارکت دادن مخاطبان در قالب یک رابطه دو سویه، از دیگر مواردی است که می توان به آن پرداخت، یادآور شد: برگزاری گفتمانهای جوانان، بهره گیری از هیات علمی معتبر در سایت، مخاطب سنجی وانتخاب محتوای جذاب می تواند در شکوفایی یک رسانه فرهنگی موثر باشد.