چله عاشقی (سیدباقرمیرعلمدار)

یکشنبه, 30 آبان 1395 00:00

حسرتش برای ما جاماندگان در سینه غوغاست
                                                      از شیفتگان کویش جا ماندن در دل چه دردهاست

   جاماندگان معبر عاشقانه فکری کنید
                                                      گرچه از دست رفتن در این حسرت هم زیباست

از « صبح نیشابور» تا  « غروب کربلا» یک چله عاشقی است که سفیران حسینی باپای پیاده ودلهای سترگ ردپای رضوی را با سلسله طلایی طی می کنند تا با عطر چلّـه عاشقی کربلایی شوند. ای کاش ارباب اذن داده بود مرا هم برای پیاده روی اربعین اش! وچه بسا دلی که از هر نزدیکی نزدیک تر است، مگر می شود حسین،حسرت دل من و تو را بی جواب بگذارد؟

حسینی که هر کارنامه ای داشته باشی با هر عملی به محض اینکه اراده ورود به کشتی نجات او را بکنی،خودشان به استقبالت می آیند!

چه غم اگر جسم فانی ما اینجاست  وقتی دلمان  به پیاده روی اربعین می رود... پایمان که جامانده؛دلمان را می فرستیم به زیارت ارباب.

انگار قسمت نیست چشمانمان کربلایی شوندوامسال هم دلمان راهی کربلا می شود.

آقا جان به حق مصیبت های خواهرت  حضرت زینب «س» که در این چله عاشقی  کشیدند یک نگاهی هم به این نوکران بینداز ؟! آقاجان  خودتان بهتر می دانید که چقدر دوستتان داریم ! زندگی ما بدون مجالس عزای شما یعنی هیچ پس دستمان را بگیر.

می گویید چه کنیم  دست خودمان نیست! این روزها خیلی حسود شده ایم! اصلا دلمان نمی خواهد در اماکن عمومی حاضر شویم  و بشنویم امروز فلانی رفت کربلا... ما فقط به یک دلیل خودمان را لایق می دانستیم برای زیارت اربعین...؛دیوانه ی کوی تو بودن!

و شما شاید به هزار دلیل امضا نکردید بیاییم پابوسی تان...؛بیهوده مزن لاف تو ای مدعی عشق!

ماوهمه جاماندگان اربعین که سینه سوخته ایم هرچه به اربعین نزدیک تر می شویم آتش درونمان بیشتر می شود!

وقتی مقتدایمان امام خامنه ای «مدظله العالی » پدیده بی‌نظیر و حرکت عظیم و پر معنای راهپیمایی اربعین حسینی علیه‌السلام را حسنه‌ای ماندگار خواندندو فرمودند: ترکیب «عشق و ایمان» و «عقل و عاطفه» از ویژگی‌های منحصر به‌فرد مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام است و حرکت عاشقانه و مؤمنانه مردم از کشورهای مختلف جهان در این پدیده بی‌سابقه، بدون تردید از جمله شعائر الهی است.

و افزودند: ما نیز از دور به حال زائران اربعین غبطه می‌خوریم و آرزو می‌کنیم ای کاش همراه شما بودیم.

پس ما چه بگوییم از عشق وارادتمان ...

پس از همه ارادت مندان به آستان حضرت اباعبداله الحسین «ع» و اهل بیت عصمت وطهارت «س» عاجزانه درخواست می کنم تا همه با هم یک جنبش اربعین به راه بیندازیم تا بدینوسیله حضرت به همه ما هم مانند زائرین شان نگاه ویژه نمایند .

یک اربعیـــن غـــزل، به امیــــدِ عنایتـــی ...

این بغضِ من اگر چه خودش هم عنایت است

باشد حسین (ع) کرب و بلا مال خوب ها

 یک مهر تربت از تو برایم کفایت است...