« رهبران آخر غذا می‌خورند »

پنج شنبه, 18 آذر 1395 00:00

جهانی را تصور کنید که در آن تقریبا همه با انگیزۀ سر کار رفتن از خواب بیدار می‌شوند، زمانی‌که در محل کار حضور دارند احساس امنیت و ارزشمندی می‌کنند و بعد با احساس کامیابی به خانه بازمی‌گردند.

كتاب رهبران آخر غذا می‌خورند برای آن دسته از رهبران و سازمان‌ها نوشته شده است که خود را به ایجاد محیط‌هایی متعهد می‌کنند که در آنها مردم به‌طور طبیعی با هم برای انجام کارهای چشمگیر همکاری می‌کنند.

هیج سازمانی در خلال بحران، خود به خود مدیریت نمی‌شود. همیشه بحران موجود را رهبر برطرف کرده است. موفقیت یا شکست سازمان به کمالات و فضیلت‌های رهبری بستگی دارد نه به فراست و تیزهوشی مديريت.

رهبران با حکم اداری و سلسله مراتب سازمانی شناخته نمی‌شوند، رهبران انتخاب می‌شوند که رهبر باشند.

رهبران بزرگ برای کسانی که افتخار هدایتشان را دارند، صادقانه ارزش قائل‏اند و این مسئله را درک می‌کنند که بهای واقعی امتیاز رهبری در گرو صرف نظر کردن از منافع شخصی است.

سایمون سينك نويسنده كتاب به شرح این مطلب پرداخته است که برای موفقیت سازمان، رهبران آن باید هدف واقعی یعنی چرایی را درک کرده باشند. در کتاب رهبران آخر غذا می‌خورند، نويسنده ما را به مرحله بعدی درک این موضوع می‌برد که چرا عملکرد بعضی از سازمان‌ها نسبت به سایر سازمان‌ها بهتر است.

او با شرح جزيیات کلیه عواملی که رهبری را به چالش می‌کشند، این کار را انجام می‌دهد. به بیان ساده، فقط شناخت ماهیت وجودی سازمان کافی نیست، باید افراد خود را شناخت و آنها را منبع مصرفی نپنداشت. به طور خلاصه، شایستگی و مهارت حرفه‌ای برای رهبری خوب و شایسته کافی نیست، رهبران خوب باید واقعاً برای کسانی که مسئولیت هدایتشان را به عهده دارند، ارزش قائل شوند.

مسلماً مدیریت خوب برای ماندگاری بلند‌مدت سازمان کافی نیست. توضیحات مشروح سایمون در خصوص ارکان عملکرد انسانی آشکارا ثابت می‌کند که دلایلی واقعی وجود دارد برای اینکه چرا بعضی از سازمان‌ها در دوره زمانی کوتاهی موفق‌اند، اما در نهایت شکست می‌خورند.

كتاب رهبران آخر غذا می‌خورند نوشته سایمون سینک با ترجمه الهام نورانی‌پور، زمستان 94 از سوي انتشارات آريانا‌قلم با 339 برگ در قطع رقعي و به قيمت 28 هزارو پانصد تومان منتشر شده است.