«ارائه‌ ناب به سبک استیو جابز»

یکشنبه, 14 آذر 1395 00:00

کتاب ارائه‌ی ناب به سبک استیو جابز تالیف کارماین گالو و با ترجمه‌ی سعید مقدسی و مهدی معین و با پیشگفتاری از پرویز درگی از سوی انتشارات بازاریابی چاپ و منتشر شد.

ارائه‌ استیو جابز بسیار شبیه به یک نمایش دراماتیک است، یک نمایش ماهرانه با تمرین بسیار زیاد که موجب آگاهی دادن، سرگرم کردن و الهام‌بخشیدن است. کتاب پیش‌رو به سه حرکت تقسیم‌بندی شده است:

حرکت اول: خلق یک داستان
این هفت فصل یا هفت صحنه، ابزارهای کاربردی را برای ساخت یک داستان مهیج، پشت نشان تجاری‌تان به شما می‌دهد. یک داستان قوی، به شما اعتماد به نفس کافی و توانایی پیروزی بر مخاطبین می‌دهد.

حرکت دوم: انتقال تجربه
در این شش صحنه، شما نکته‌های کاربردی برای تبدیل ارائه‌تان به یک تجربه‌ی بصری جذاب را فراخواهید گرفت.

حرکت سوم: پالایش و تمرین
پنج صحنه‌ی باقیمانده به موضوعاتی چون زبان بدن، انتقال گفتاری، و ساخت ارائه‌های نمایشنامه‌ای که طبیعی و محاوره‌ای جلوه می‌کنند، می‌پردازد. حتی انتخاب پوشش لباس در این بخش مورد بحث قرار می‌گیرد. شما می‌آموزید که چرا یک لباس یقه اسکی مشکی، شلوار جین و کفش‌های ورزشی برای جابز مناسب است، ولی موجب شکست شما در موقعیت کاری می‌شود.

بین حرکت‌های عنوان‌شده چند میان‌پرده نیز وجود دارد. این میان‌پرده‌ها، شامل برگزیده‌ای از اطلاعات بی‌نظیر از آخرین یافته‌ها، درخصوص تحقیقات شناختی و طراحی ارائه است. این یافته‌ها به شما کمک می‌کند تا ارائه‌تان را به سطح کاملا جدیدی بیاورید.

کتاب ارائه‌ی ناب به سبک استیو جابز قصد ندارد تا همه چیز را درمورد استیوجابز بررسی کند. همچنین نه سرگذشت یک مرد است و نه تاریخچه‌ی شرکت اپل. این کتاب درمورد جابزی نیست که رئیس یک شرکت می‌باشد بلکه، درمورد جابزی است که قدرت برقراری ارتباط دارد.این کتاب به شما کمک می‌کند تا ارائه‌های تاثیرگذاری را خلق کنید. چیزی که این کتاب به شما ارائه می‌دهد، مهارتی است که جابز پشت نشان تجاری اپل آن را بازگو می‌کند. شما با خواندن کتاب یاد می‌گیرید که چگونه جابز موارد زیر را به انجام می‌رساند:

- مهارت انتقال پیام
- ارائه‌ی ایده‌ها
- تولید هیجان برای یک محصول یا یک ویژگی از محصول
- انتقال یک تجربه‌ی به یادماندنی
- خلق مشتریان مبلغ

این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کنند تا ارائه‌ی خود را به گونه‌ای شگفت‌انگیز ایجاد کنید. این درسها بسیار ساده هستند، اما به کارگیری آنها به عهده‌ی خود شما است. سخن گفتن به شیوه‌ی استیو، نیازمند ممارست زیاد است، اما مزیت آن رابطه‌ی مستقیمی با موفقیت شغلی، شرکت و شخص شما دارد.

هدف اصلی و نهایی این کتاب این است که به شما کمک کند تا شور و اشتیاق استیو جابز در ارائه‌هایش را به کار بگیرید و تبدیل به داستانی هیپنوتیزم‌کننده کنید تا ایده‌ها و محصولات شما به صورت گسترده‌ای موجب بهبود زندگی مشتریان‌تان شود.