شما اینجا هستید: صفحه اصلیکتابخانهاخبار فرهنگی وهنریفرهنگ غنی ایران باعث پرورش شاعران بزرگی همچون فردوسی شده است.

فرهنگ غنی ایران باعث پرورش شاعران بزرگی همچون فردوسی شده است.

دوشنبه, 15 آذر 1395 00:00

نماینده مجلس ملی پاکستان: فرهنگ غنی ایران سبب پرورش فردوسی شده است

محمد ایجاز الحق، عضو مجلس ملی پاکستان در حاشیه بازدید از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت:فرهنگ غنی ایران باعث پرورش شاعران بزرگی همچون فردوسی شده است.

به گزارش  مشهد فرهنگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، مشاور ارشد اتاق بازرگانی ایران و پاکستان گفت: اقبال لاهوری در کشور پاکستان شاعر ملی نامیده می شود که نیمی از اشعار وی به زبان فارسی است.
وی در ادامه ضمن اشاره به شاهنامه خوانی  به زبان فارسی و اردو در کشور پاکستان افزود: افرادی که زبان فارسی را می دانستند افراد متفکری بودند.
یاور عباس، کنسول کشور پاکستان که محمد ایجاز الحق را در این بازدید همراهی می کرد گفت: زبان فارسی و اردو بسیار به هم نزدیک است و نیمی از کلمات زبان اردو از فارسی ریشه می گیرد.
کنسول کشور پاکستان بعد از اجرای برنامه شاهنامه خوانی اعلام کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی برای همه مردم پاکستان شناخته شده است و افرادی همچون فردوسی باعث نزدیکی دو کشور ایران و پاکستان می شود.
گفتنی است هیئت بلند پایه اقتصادی کشور پاکستان به منظور هدف گذاری پنج میلیارد دلاری و توسعه مناسبات اقتصادی ایران و پاکستان به مشهد سفر کرده است.