شما اینجا هستید: صفحه اصلیکتابخانهاخبار فرهنگی وهنریقصه‌گویی مادران مشهدی محملی برای طرح جهانی روش زندگی در مشهد در سال 2017

قصه‌گویی مادران مشهدی محملی برای طرح جهانی روش زندگی در مشهد در سال 2017

یکشنبه, 01 اسفند 1395 11:02

جشنواره مادران قصه‌گو فرصتی است برای اصلاح فرهنگ‌های غلط شهری

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس عنوان کرد:

قصه‌گویی مادران مشهدی محملی برای طرح جهانی روش زندگی در مشهد در سال  2017

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: جشنواره مادران قصه‌گوی شهر مشهد فرصت مناسبی است برای اصلاح فرهنگ‌های غلط شهری که امروز شاهدش هستیم.

به گزارش مشهد فرهنگ به نقل از سیدجلال فیاضی در گفتگو با ستاد خبری دومین جشنواره مادران قصه‌گوی شهر مشهد اظهار داشت: اگر قصه‌گویی را به لحاظ موضوعی با مسائل، تحولات و نیازهای جامعه شهری نزدیک کنیم، می‌توانیم از تاثیرات آن برای اصلاح فرهنگ‌های غلط و نامناسب استفاده کنیم.

 وی با اشاره به اثرگذاری قصه بر ضمیر کودکان ادامه داد: اگر هنرمندان و داستان‌سرایان در رابطه با فرهنگ شهروندی، آداب آپارتمان‌نشینی، تفکیک زباله، حمل و نقل عمومی و دیگر مسائل شهری، داستان‌هایی به سبک مادرانه تولید کنند، نسل‌های آینده با معضلاتی نظیر آنچه امروزه گریبانگیر ماست، روبرو نخواهند بود.

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد برگزاری جشنواره مادران قصه‌گو را در راستای تحکیم بنیان خانواده دانست و افزود: سرگرمی‌های مجازی بی‌شمار امروزی باعث جدایی خانواده‌ها می‌شود لذا هرحرکتی که منجر به ارتباط نزدیک خانواده‌ها و کاهش مجموعه اتفاقات ناشی از سرگرمی‌های مجازی شود به تحکیم بنیان خانواده کمک کرده است.

وی تاکید کرد: اگر زمینه‌های خودجوش بودن این جشنواره بیش از پیش فراهم شود، نه تنها سنت قصه‌گویی مادران، پدران، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌های شهرمان احیا می‌شود، بلکه سبب تحکیم بنیان خانواده هم خواهد بود.

فیاضی همچنین انجام پژوهشی در حاشیه جشنواره را مفید دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه مشهد در سال 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام است اگر پژوهشی صورت بگیرد و حرکت فرهنگی قصه‌گویی مادران این شهر، روش زندگی در مشهد را در سطح جهانی مطرح کند، به طور حتم به آثار جذاب و سازنده‌ای برای مشهد می‌رسیم.

 

گفتنی است دومین جشنواره مادران قصه‌گوی شهر مشهد هم‌اکنون در حال برگزاری است و علاقمندان به قصه‌گویی اعم از بانوان، مادران، پدران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های مشهدی می‌توانند در آن شرکت کنند. برای شرکت در این جشنواره یا به واحدهای آموزشی مستقر در فرهنگسراها، مساجد، مدارس و مهدهای کودک مراجعه کرده یا کلمه «قصه» را به سامانه 1000106 ارسال کنید