شما اینجا هستید: صفحه اصلیکتابخانهاخبار فرهنگی وهنریروایت ایستادگی شهیدان توسط مادران شهدای مشهدی

روایت ایستادگی شهیدان توسط مادران شهدای مشهدی

جمعه, 06 اسفند 1395 08:04

در قالب دومین جشنواره مادران قصه‌گوی شهر مشهد صورت گرفت

روایت ایستادگی شهیدان توسط مادران شهدای مشهدی

مادران شهدای مشهدی با شرکت در دومین جشنواره مادران قصه‌گوی شهر مشهد، ایستادگی و ایثار فرزندان شهید خود را در قالب قصه روایت کردند.

به گزارش lمشهد فرهنگ به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره مادران قصه‌گوی شهر مشهد، قائم مقام سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد با بیان این مطلب گفت: امسال بخشی تحت عنوان «آزاد» به جشنواره اضافه شد که ذیل آن جمعی از مادران شهیدان مشهدی در جشنواره شرکت کردند و داستان رشادت‌ فرزندان خود را در قالب قصه برای کودکان روایت کردند.

جعفر رئیسیان‌زاده جشنواره «مادران قصه‌گو» را یکی از بهترین برنامه‌های فرهنگی و تربیتی مشهد برشمرد و عنوان کرد: روایت زندگی شهیدان توسط مادرانی که چنین بزرگانی را تربیت کرده‌اند، بدون شک برای نسل امروز به‌خصوص کودکان مشهدی نکات تربیتی و آموزشی زیادی دارد.

وی ادامه داد: این جشنواره روزانه 45 تا 54 برنامه مختلف در مشهد برگزار می‌کند که تمام آن‌ها بر پایه انتقال آموزه‌های مفید تربیتی از طریق قصه‌های خوب فرهنگ ما استوار هستند.

رئیسیان‌زاده در پایان، بخش «آزاد» جشنواره مادران قصه‌گو را از بخش‌های مهم جشنواره و مورد توجه مردم عنوان کرد و تصریح کرد: به واسطه این بخش جدید پای رابطان جشنواره به خانه‌های مادربزرگان و پدربزرگان مشهدی باز شد، تا هم قصه‌گویی‌ آن‌ها در کنار دیگر قصه‌گویی‌های رسیده به جشنواره داوری شود  و هم بسیاری از قصه‌های قدیمی و در آستانه فراموشی نسل گذشته نیز گردآوری و حفظ شوند.

گفتنی است دومین جشنواره مادران قصه‌گوی شهر مشهد هم‌اکنون در حال برگزاری است و علاقمندان به قصه‌گویی اعم از بانوان، مادران، پدران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های مشهدی می‌توانند در آن شرکت کنند. برای شرکت در این جشنواره یا به واحدهای آموزشی مستقر در فرهنگسراها، مساجد، مدارس و مهدهای کودک مراجعه کرده یا کلمه «قصه» را به سامانه 1000106 ارسال کنید.