شما اینجا هستید: صفحه اصلیکتابخانهاخبار فرهنگی وهنریبرگزاری هفته فرهنگی مشهد در 8 کشور اسلامی

برگزاری هفته فرهنگی مشهد در 8 کشور اسلامی مطلب ویژه

یکشنبه, 28 خرداد 1396 11:28
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری هفته فرهنگی مشهد در 8 کشور اسلامی در سال 2017 خبر داد و گفت: این هفته‌های فرهنگی در مشهد نیز برگزار میشود.

حجت الاسلام سیدحامد ملکوتی تبار، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: هفته فرهنگی یک بسته فرهنگی متنوع است که در آن نمایشگاه کتاب، گروه‌های هنری، ظرفیت‌های علمی کشورها، آداب و رسوم کشورها و انواع هنرهای تجسمی برگزار می‌شود.

وی همچنین در رابطه با برنامه‌های مشهد 2017، افزود: در سالی که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است، ما 150 برنامه مصوب داریم، که تاکنون 70 برنامه از آن اجرا شده است. 
 
 رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی افزود: از مجموع این 150 برنامه، 10 برنامه به صورت مستقل توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال اجراست و در 140 برنامه دیگر ما همکار دستگاه‌های دیگر هستیم، در این برنامه‌ها جذب و شناسایی، اعزام مهمانان خارجی و محتوای فرهنگی وجود دارد که با کمک کشورهای مختلف اجرا می‌شود.

 ملکوتی‌تبار اظهار داشت: برنامه‌هایی که تاکنون اجرا شده است عبارتند از افتتاحیه بزرگ مشهد 2017 و اعلام پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد، اجلاس بین المللی گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب و اجلاس بین المللی بانوان نخبه جهان اسلام  با نام شجره طوبی که در سال گذشته برگزار شدند.

وی افزود: نمایشگاه قرآن و آثار نفیس در هشت کشور و اسلامی با کمک آستان قدس رضوی تا پایان سال 2017 اجرا می‌شود، چاپ و نشر کتاب‌های متناسب با وحدت امت اسلامی نیز از جمله برنامه‌های امسال تا پایان سال 2017 است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی در رابطه با کیفیت فعالیت‌های فرهنگی گفت: فعالیت‌های فرهنگی خوب بوده ولی در حد انتظار نیست، ویژگی‌های کار فرهنگی این است که حساسیت‌های فعالیت‌های دیگر را ندارد و مورد استقبال همه قرار می‌گیرد،کار فرهنگی را مردم حمایت و پشتیبانی می کنند. این عوامل سبب می‌شود که کار فرهنگی فارغ از مسائل سیاسی انجام شود.

ملکوتی‌تبار افزود: جمهوری اسلامی ایران در عرصه فرهنگی پیشتاز و پیشرو است و نه تنها به کسی احتیاج ندارد،بلکه از کمک‌کردن در عرصه‌های مختلف فرهنگی و معرفی اسلام ناب محمدی به کشورهای اسلامی دیگر نیز دریغ ندارد.

وی تاکید کرد: اولویت اصلی ما در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی به کشورهای مختلف است، این فرهنگ و تمدن اسلامی ذخیره بسیار غنی است که دنیا تشنه آن است.

 

منبع : فارس