شما اینجا هستید: صفحه اصلیکتابخانهمعارف اسلامیتوسعه معارف اهل بیت(ع)، خواسته ائمه بوده است

توسعه معارف اهل بیت(ع)، خواسته ائمه بوده است

جمعه, 05 تیر 1394 00:00

شهرآرا آنلاین: امام جمعه مشهد گفت: توسعه معارف و شخصیت اهل بیت(ع) خواسته خود ائمه بوده و جاذبه اهل بیت در همه جا به عنوان جریان قطعی و طبیعی وجود دارد.

 به گزارش گروه فرهنگ شهرآرا آنلاین، آیت‌اللهسیداحمد علم‌الهدی، با تاکید بر اینکه دشمنی با اهل بیت(ع) وجود ندارد، تصریح کرد: بر فرض اگر با اهل بیت(ع) دشمنی هم وجود دارد فقط با دو انگیزه است.یا اهل بیت(ع) را مانع رسیدن به منافع و طمع‌های شخصی خود دانسته و یا اینکه برخوردهای نامناسب سبب اهانت و دشمنی با اهل بیت(ع) شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عده‌ای در اثر ندانم‌ کاری با عنوان تبری و اهانت به مذاهب، ائمه را مورد حمله و تهاجم قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: باید به دنبال توسعه معارف و تکریم اهل بيت(ع) باشیم. کسانی که با حرکات نامناسب و نابجا سبب دشمنی مردم با ائمه می شوند، ملعون ائمه قرار می‌گیرند.

 آیت ا...علم‌الهدی گفت:‌ تبری به معنی این است که زیر بار دشمن به خاطر منافع مادی نرفته و وابسته آنها نشویم و باید بدانیم که تبری به معنی فحش و اهانت به دیگران نبوده چرا که این مسئله سبب مورد تهاجم قرار گرفتن اهل بیت می‌شود.

 امام جمعه مشهد تاکید کرد: باید به توسعه معارف اهل بیت(ع) پرداخت و نباید اجازه داد که دشمنان از وجود ما برای ترویج و توسعه شخصیت خود استفاده کنند