شما اینجا هستید: صفحه اصلیزیارتوقت تنگ است، سفیران زیارت بشویم

وقت تنگ است، سفیران زیارت بشویم مطلب ویژه

منتشرشده در زیارت پنج شنبه, 09 دی 1395 10:18

مشهدی که باشی، هر جا که بروی، هم رفتنت و هم برگشتنت متفاوت است. کلماتی که در استقبال و بدرقه ات می گویند ، ویژه است. به دیدنت آغوش می گشایند و زیارت قبول می گویند و در بدرقه ات ، چشمان شان به اشک می نشیند یک جمله از لبان شان بر می خیزد؛ التماس دعا! و این یعنی تو را جور دیگری می بینند.

 

تو را کسی می بینند که به سعادت زیارت رسیده است و تو را بزرگ و امین می شمارند که دعا های خود را با التماس به تو می سپارند تا به در گاه واجب الاجابه دوست بروی. حتی مغرور ترین آدم ها که در برابر هیچ کس سر خم نمی کنند و واژه التماس از فرهنگ لغاتشان حذف شده است به این جا که می رسد، پر التماس می شوند برای دعایی که آنان را با حرم حضرت ضامن (ع) گره زند. مشهدی که باشی، یا حتی مقصدت که مشهد باشد ،هر جا هم که بروی، هم رفتنت و هم برگشتنت متفاوت است.

 

مردم تو را متفاوت می بینند و این می طلبد خودت هم خود را متفاوت ببینی. جوری که مطابق گمان خیر مردمان شوی. چنین که شدیم، به هر جا که رفتیم با رفتار و گفتار و حتی پندار، معرف مجاوران امام خواهیم بود و شرح کسانی که با زیارت خود را به صاحب حرم نزدیک کرده اند. کسانی که از صداقت در همه شئون اش سرشارند ومهربانی، دست هایشان را چنان گرم و حیات بخش کرده است که در دل زمستان هم با گلریزان، بهار می آفرینند.

 

هرجا که قدم می گذارند ترجمان قیام برای حقند و بر هر صفحه ای که قلم می زنند شرح معرفت می کنند. در آینه زندگی شان می شود تجلیات زیست مومنانه را دید و سبک زندگی رضوی را فهمید.می شود هر کدامشان را فرادید جهانیان گذاشت و گفت؛ مسلمان یعنی این که حق را ، عدالت را، عشق را، سلام را اقامه می کند، نه آن سیه پوشان سیه اندیش که نمایندگان شیطانند و تیغ بر گلوی انسانیت دارند. باید به دنیا گفت از مردمانی که در بستر فرهنگ رضوی چنان رشد می کنند که بهشت را به همه عرصه ها توسعه می دهند و تبیین کرد اسلام را باید از حرم رضوی خواند نه از دربار سعودی که جز شومی و بی شرمی ندارد.

 

معتقدم هم سفیران زیارت که از آستان امام رضا به اقصای عالم می روند و هم آنانی که به این حرم می آیند  ، همه باید برای غیریت سازی اسلامی و شفاف سازی جهانی اقدام کنند و ارائه سیمای نورانی اسلام رضوی را که اصل اصل اصل اسلام محمدی است برخود مثل نماز واجب شمارند و برای اقامه آن اقدام کنند. این می تواند شکرانه زیارت باشد و ما را در هرکجای عالم که باشیم در شمار یاران امام رئوف و حضرت عالم آل محمد ثبت کند و برای مان شناسنامه مشهدی بنویسد...

 

 

منبع: روزنامه خراسان